air dior.001

Fransız moda evi Dior ve Nike, “Air Dior” ile sneaker mirasına unutulmaz bir parça bırakmak için bir araya geliyor. Klasik 1985 siluetini Dior grisi ile yeniden canlandıran bu model, Jordan 1’in 35. yıl dönümünü kutluyor.

 

Dior Pre-Fall Koleksiyonu’nun bir parçası olarak Miami’de görücüye çıkan bu AJ1, 1986’daki Air Jordan 2’nin ardından İtalya’da üretilen ikinci Jordan olarak yerini aldı.

Dior’un titiz standartları, kullanılan deri kalitesi, deri iç taban bizlere Air Jordan 1 tarihindeki en premium sneakerı sunuyor. İkonik Jumpman Wings ambleminin yeniden ele alınışı ve Nike logosunun içine lazerle kazınmış Dior Oblique jakarlı motifler tasarımı tamamlıyor.

 

Anıt niteliğindeki bu eşsiz model; high versiyonu 8500 (1985’deki ilk Jordan 1), low versiyonu 4700 (Dior’un 1947’deki efsanevi New Look’u) adetle sınırlı olmak üzere iki farklı varyasyonda üretildi.

Deneyiminizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Platformu kullanmaya devam etmenizden bunların kullanımını kabul ettiğinizi anlıyoruz. Daha Fazla Bilgi