OFF WHITE Air Jordan 4 Sail

Virgil Abloh, henüz yayınlanmamış olan imzalı bir Off-White™ x Air Jordan 4 “Sail” çiftinin açık artırmaya çıkarılması için müzik şirketi Deviation ve onun Black Lives Matter fonuyla bir araya geliyor.

Deviation zaten BLM için Inside/Out Fundraiser hareketini geçen perşembe binlerce katılımcıyla başlatmıştı. Şimdi Abloh’un desteğiyle tepeye çıkmaları da kaçınılmaz görünüyor.

Bu haber, Abloh’un bağışının küçük ve anlamsız olduğunun düşünülmesinden ve yağmacılar hakkında dikkat dağıtıcı sözler söylediği için tepkiler almasından birkaç hafta sonra geldi. Ödüllü tasarımcı, o günden beri bu eylemleri ve yorumları açıklığa kavuşturmaya ve ırksal adaletsizliklerle mücadeleye daha iyi katkıda bulunmaya çalışıyor.

Off-White™ x Air Jordan 4 “Sail” müzayedesi şu anda eBay’de canlı olarak devam ediyor ve 25 Haziran Perşembe günü TSİ 20.00’e kadar devam edecek. Kazanan kişi, istediği bedeni seçebileceği gibi Abloh’un nereye imza atacağını da belirleyebilecek. Bu yazının yayınlandığı tarihte en yüksek teklif €65.000 sularında.

OFF WHITE Air Jordan 4 Sail CV9388 100 8