Air Jordan 1 CO.JP “Neutral Grey” gibi yeniden canlandırılmış klasiklere ve dahası Air Jordan 3 “Laser Orange” gibi yeni stillere hazır olun!

Jordan Ailesi 2020 Güz Retro Koleksiyonunu sundu. Yeniden dirilen kült klasikleri ve küçük değişikliklerle renklendirilmiş stilleri bir arayan getiren bu koleksiyon, alternatif detaylarla birlikte tanıdık Jordan siluetlerinden oluşan toplamda bir düzine model içeriyor.

1

Air Jordan 1’in tam bir dörtlüsü bu koleksiyona liderlik ediyor. Karşımıza ilk çıkan “Neutral Grey/Metallic Silver”. İlk olarak 2001 yılında sadece Japonya’da piyasaya sürülen ultra nadir CO.JP sürümü, çarpıcı bir görünüm için gümüş Jumpman logosu ile hem düz hem de metalik gümüş tonları birleştiriyor. Bu sefer tüm dünyada piyasaya sürülecek olan bu modelin Japonya’ya özel sürümleri olacak ve bunlar 1 ile 2020 arasında numaralandırılarak gümüş bavullar içinde paketlenecek. “Neutral Grey”i “Bio Hack” takip ediyor. 2005’teki UNDEFEATED x Nike Dunk NL’den esinlenen bu model, “Japonya’nın hızlı başkenti” için canlı ve dünyevi tonları karıştırıyor.

2

Sırada Jordan Ailesi’nin colorblock mirasına yenilik katacak iki model geliyor. “Light Smoke Grey” beyaz ve gri paletlerle “Bred” tarzı bir yakayı buluşturuyor. Ayrıca bu model, Air Jordan1’in skateboarding mirasıyla süet ve deriyi karıştırıyor. Son olarak “Satin Snake”, OG “Chicago” renk şemasından giden kadınlara özel bu AJ1, topuk ve kırmızı boğaz üzerine siyah yılan derisi ustaca işlemelerle sneaker mirasına sanatsal bir dokunuş getiriyor.

Air Jordan 3 bir ikiliyle serisine eğlence katıyor. Kadınlara özel “Laser Orange” renk grubu Los Angeles Lakers-Esque bir görünüm sağlıyor ve AJ3 “Lakers”a alternatif bir olanak sunuyor. Bu model ikincil piyasalarda 5 basamaklı fiyatlara ulaşabilir. Denim kaplamalı Air Jordan 3 “Fire Red” Japon selvedgelerinden esinlenerek dokulu bir detaylandırma sunuyor ve aynı zamanda ilginç bir katman etkisi oluşturmak için yarı saydam topuk sekmesi kullanıyor.

8
5

Güz 2020 koleksiyonunda yeniden ele alınan Player Edition karşımıza çıkıyor. Air Jordan 5 “Oregon” doğrudan nadir bir 2014 Oregon Ducks PE’i kopyalıyor ancak dildeki marka geçişleri ve topuktaki büyük bir rozet tasarımı farklılaştırıyor. Bu sırada kadınlara özel bir Jordan 6 “Black/Grey”, mimari bir görünüm için zorlayıcı malzemeler ve soğuk tonları karıştırıyor.

Son olarak, koleksiyon iki Air Jordan 12, bir Air Jordan 13 ve bir Air Jordan 14 tarafından tamamlanıyor. AJ12’ler “Indigo” ve “University Gold” ile geliyor. Bu modellerden biri OG AJ12 “Obsidian”ı anımsatırken diğeri siyah ve sarı renk düzeniyle “Class of 2002” AJ13’e hizmet ediyor. Her biri kertenkele çamurluk desenleri ve mat bitmiş metal gözbebekleri gibi OG ayrıntılarını da kullanıyor.

Beyaz ve yeşil Air Jordan 13 daha geleneksel bir tarz sunarken görünüşte nadir bir Ray Allen PE çizimine benziyor ancak benzersiz kılmak için yemyeşil tonlarla kendisini aydınlatıyor. Son olarak Air Jordan 14 “Racer Blue”, Michael Jordan’ın altıncı ve son NBA Şampiyonluğunu garantilemesi için yarış pistine hazır stili getiriyor.

Jordan Ailesi’nin 2020 Güz Koleksiyonu, 11 Temmuz’da AJ1 “Light Smoke Grey”in çıkışıyla piyasaya sürülmeye başlanacak.

6